Moderne hotell- og kontorbygg
- HasleLinje skal oppføre et hotell med 217 rom og konferansefasiliteter. En romslig og innbydende lobby/foajé på bakkeplan vil fungere som sambruksareal, og binde hotellet sammen med et kontorbygg på 6 500 kvm, fordelt over syv etasjer. Bygget skal oppleves som åpent og tilgjengelig for menneskene som beveger seg i byrommet på Hasle. I tillegg vil prosjektet inneholde et større trenings- og behandlingssenter, som vil være tilgjengelig for hele lokalområdet fra gateplan, sier prosjektleder i Höegh Eiendom Erik Ryttervoll Kvamshagen.
Avtalen med AF Bygg Oslo omfatter et bygg på ca. 21 000 kvm, bestående av syv etasjer over bakkenivå. Bygget skal være innflyttingsklart allerede i Q1 2021. Ghilardi+Hellsten Arkitekter AS har tegnet bygget.
Leieavtale med Nordic Choice Hotels og treningssenter
HasleLinje har skrevet leieavtale med Nordic Choice Hotels for leie av hotell på omlag 11 000 kvm. Hotellet vil by på langt mer en overnatting. Hotellet blir et «nabolagshotell» tilgjengelig for alle, med restaurant, bar, konferanse og møteromssenter. Hotellets nærhet vil skape en sosial og levende atmosfære med sine flotte fellesrom og fasiliteter. Et sted der det er liv og god stemning fra tidlig morgen til sen kveld.
Det er også inngått leieavtale med et treningssenter på ca. 1 700 kvm.
Kontorbygg integrert med hotell
Her åpner vi opp slik at brukerne av kontordelen har tilgang til alle hotellets fasiliteter: restaurant, bar, uteservering, treningssenter, møteromssenter, lobby og business lounge kan utleiesjef Christian Geelmuyden for HasleLinje fortelle.
For ytterligere informasjon, vennligst kontakt:
Erik Ryttervoll Kvamshagen, prosjektleder. Mobil: +47 41 44 31 16 E-post: erk@hoegheiendom.no